Rotel RA-1592 er i praksis en sammenslåing av forforsterkeren RC-1590 og effektforsterkeren RB-1582 MKII i ett og samme kabinett. Med en kraftig ringkjernetrafo klarer forsterkerens 2x200 watt i 8 ohm å puste godt liv i de fleste høyttalere.
Forsterkerens innebygde 32-bit/768kHz AKM DAC sørger for svært høy lydkvalitet fra de digitale kildene. Den byr på hele sju digitale innganger, deriblant en USB PC-inngang som støtter høyoppløste lydfiler opp til 192 kHz (og DSD). Den trådløse Bluetooth tilkoblingen lar deg enkelt spille musikk fra din smarttelefon eller nettbrett. RA-1592 er til og med utstyrt med egen platespillerinngang som støtter MM-pickup.
For maksimal fleksibilitet er forsterkeren utstyrt med forforsterkerutgang, doble subwooferutganger og dessuten to høyttalerutganger som begge kan slås av og på. I menyen kan du velge lysstyrke på displayet, skru av og på tonekontroll, justere balanse, eller velge om forsterkeren skal styres via nettverk.