Klipsch KW-120-THX Passiv Subwoofer 12" - Sort Klipsch KW-120-THX Passiv Subwoofer 12" - Sort
Klipsch KW-120-THX
Passiv Subwoofer 12" - Sort
Varenr: 112509
green-stock-icon1 på nettlager
Fri frakt over 1 000,-
Rask levering
Lik pris på nett og i butikk
Norsk butikk
BeskrivelseTilbehørTeknisk infoKundeanmeldelser
Beskrivelse
Referansebass for hjemmekino
Optimalisert for KA-1000-THX-forsterkeren
Subwooferen er passiv og må drives av Klipsch KA-1000-THX. Tilkoblingen skjer via **Neutrik Speakon-kabel**, som overfører både signal og effekt på en sikker og balansert måte. Ett KA-1000-THX-trinn kan drive én eller to KW-120-THX-subwoofere samtidig og levere opptil 1000 W peak.
THX Ultra2-sertifisert ytelse
Hele systemet er godkjent etter THX Ultra2-standarden, noe som garanterer lineær respons ned til 20 Hz, høy følsomhet og lave forvrengningsverdier selv ved høyt lydnivå. Subwooferen kan levere over 115 dB SPL ved 3,5 m avstand – kinonivå i stuen.
Solid konstruksjon og fleksibel plassering
  • 12? langslagselement
  • THX Ultra2-sertifisert
  • Passiv – drives av KA-1000-THX
  • Speakon inngang
  • Frekvensområde 20 – 120 Hz
  • Impedans 8 O
  • Frontfyrt port
  • Massivt MDF-kabinett
+ For deg som vil vite mer
  • 12? aluminiums-membran med høy stivhet og lav masse for presis respons.
  • THX Ultra2-systemet oppnår flat frekvensgang ned til 20 Hz med to subwoofere.
  • Frontporten minimerer luftstøy ved høyt lydtrykk.
  • Internavstivet kabinett reduserer resonanser og øker effektiviteten.
+ Tips til bruk og tilbehør
  • Koble subwooferen til KA-1000-THX med original Speakon-kabel.
  • Plasser nær frontvegg for dypere bass og bedre trykk.
  • Kalibrer nivå og fase via forsterkeren eller receiverens romkorreksjon.
  • Ved bruk av to subwoofere – plasser dem diagonalt for jevnere romrespons.
+ Tekniske forklaringer
THX Ultra2: Sertifisering som sikrer lineær, lavforvrengt bass i rom opptil 85 m³.
Frontport: Port plassert foran på kabinettet for enklere plassering nær vegg.
+ Ofte stilte spørsmål
  • Trenger den strøm? Nei, KW-120-THX er passiv og får all effekt fra KA-1000-THX.
  • Hvordan kobles den til? Via Neutrik Speakon-kabel fra forsterkerens Sub Out.
  • Kan jeg bruke to subwoofere? Ja, én KA-1000-THX driver to KW-120-THX parallelt.
+ Hva følger med i esken
  • Klipsch KW-120-THX subwoofer
  • Avtakbart stoffgrill
  • Dokumentasjon
Tilbehør
Teknisk info
Ytelse
TypePassiv subwoofer for bruk med Klipsch KA-1000-THX
Element12? (30 cm) langslagselement med aluminiums-membran
Frekvensområde20 – 120 Hz (±3 dB)
Impedans8 O nominell
Anbefalt forsterkerKlipsch KA-1000-THX (500 W RMS / 1000 W peak)
Maksimalt lydtrykkca. 119 dB SPL ved 35 Hz (dual system med KA-1000-THX)
Kabinett
DesignFrontfyrt bassrefleks med lavturbulens-port
Materiale3,2 cm MDF med intern avstivning
FinishSort struktur med avtakbart stoffgrill
Tilkoblinger
InngangNeutrik Speakon (tilkobles forsterkerens Sub Out)
Fysiske data
Dimensjoner (H×B×D)546 × 432 × 406 mm