Monitor Audio Gold Series 6G

Monitor Audio har lansert sin sjette generasjon av Gold Series, kjent som Gold Series 6G. Med over fire tiår i bransjen har Monitor Audio finpusset sitt håndverk og bygget videre på erfaring for å tilby høyttalere med presis, ren lyd og et tidløst design. Gold Series 6G er laget for de som ønsker å oppleve musikk og film slik det var ment, med tydelige detaljer og balansert lyd.

Avansert teknologi for overlegen lyd

Gold Series 6G introduserer Hexagonal Diaphragm Technology (HDT), en ny metallmembranteknologi inspirert av RDT III-konstruksjonen brukt i Hyphn- og Platinum-seriene. HDT benytter et sekskantet mønster for å redusere symmetrier i membranens oppbrytning, noe som resulterer i renere og mer presis lydgjengivelse. I tillegg er serien utstyrt med den nyeste generasjonen av Micro Pleated Diaphragm (MPD) III-diskanter. Disse er utviklet for å levere høyfrekvent lyd med økt konsistens, klarhet og nøyaktighet, noe som gir en livaktig og detaljert lytteopplevelse.

Modeller for enhver lytteopplevelse

  • Gold 50 6G: En kompakt bokhyllehøyttaler med en 6-tommers HDT C-CAM bass/mellomtone-driver og MPD III-diskant, ideell for mindre rom eller som en del av et surroundsystem.
  • Gold 100 6G: En kraftig stativhøyttaler med en 8-tommers HDT C-CAM bassdriver, 3-tommers HDT C-CAM mellomtone og MPD III-diskant, som leverer imponerende lydkvalitet i et kompakt format.
  • Gold 300 6G: En gulvstående høyttaler med to 6-tommers HDT C-CAM bassdrivere, 3-tommers HDT C-CAM mellomtone og MPD III-diskant, som gir fyldig og detaljert lyd for større rom.
  • Gold 500 6G: Flaggskipmodellen i serien, med to 8-tommers HDT C-CAM bassdrivere, 3-tommers HDT C-CAM mellomtone og MPD III-diskant, designet for å levere eksepsjonell ytelse og dyp bassrespons.
  • Gold C250 6G: En kompakt senterhøyttaler med to 6-tommers HDT C-CAM bassdrivere, 3-tommers HDT C-CAM mellomtone og MPD III-diskant, perfekt for hjemmekino.
  • Gold On-Wall 6G: En fleksibel veggmontert høyttaler med en 6-tommers HDT C-CAM bass/mellomtone-driver og MPD III-diskant, som kan brukes som bak- eller sidekanalhøyttaler, eller i en veggmontert LCR-konfigurasjon.

Prisbelønt design og ytelse

Gold Series 6G har mottatt stor anerkjennelse for sin enestående ytelse og sitt sofistikerte design. Spesielt har Gold 300 6G blitt tildelt EISA-prisen for beste gulvstående høyttaler 2024-2025, der juryen roser den for sin "avhengighetsskapende lyd" og det luksuriøse "Gold-standard" designet. EISA-prisen er en av de mest ettertraktede utmerkelsene innen lyd- og bilde.

Velg visning:
Du har valgt: