Klipsch R-820F - fronthøyttaler
Med høy følsomhet, Tractrix horn og superlette IMG (Injection Molded Graphite kobbersponmembran) basselementer har Reference-serien en kombinasjon av dynamikk og detaljrikdom som er unikt i prisklassen!
R-820F er en slank og effektiv gulvstående høyttaler med imponerende ytelse. Høyttaleren inngår i Reference-serien med Klipsch´s legendariske horndiskantløsning og doble kobberfargede IMG-membraner som både er svært stive og lette. Tractrix hornhøyttaleren gir en detaljrik og dynamisk gjengivelse av det øvre toneområdet. De to 8” mellomtone/basshøyttalerne er koblet i parallell og sørger for massive effekttrykk.
Klipsch R-52C - senterhøyttaler
R-52C er en effektiv senterhøyttaler med stor ytelse. Den inngår i Reference-serien med Klipsch´s legendariske horndiskantløsning og to stk lette og stive IMG basselementer. Tractrix hornhøyttaleren sørger for en dynamisk gjengivelse av det øvre toneområdet. Maksimalt effektpåtrykk er 100 watt RMS.
Klipsch R-41M - bakhøyttaler
R-41M er en liten bokhyllehøyttaler med stor effektkapasitet. Den inngår i Reference-serien med Klipsch’ legendariske horndiskantløsning og basselement med IMG-membran som både er svært stivt kombinert med lav vekt.
Klipsch R-41SA - atmoshøyttaler
Med høy følsomhet, Tractrix horn og superlette IMG (Injection Molded Graphite kobbersponmembran) basselementer har Reference-serien en kombinasjon av dynamikk og detaljrikdom som er unikt i prisklassen!
Ta kinolyden til nye høyder med Dolby Atmos, høydehøyttaler med 4" IMG bass-element og Tractrix horndiskant. RP-41SA inngår i Reference Premiere-serien og er en kraftig høydehøyttaler beregnet for bruk i et Dolby Atmos høyttalersystem. Den kan enten legges på toppen av fronthøyttalerne, pekende oppover, eller henges oppunder taket, pekende nedover.
- Dolby Atmos / surroundhøyttaler
- 1 stk. 4" IMG bass
- 1 stk. Tractrix horndiskant (titanium)
- Kont. effektpåtrykk: 50 watt RMS
- Maks. spisseffekt: 100 watt
- Følsomhet: godkjent i henhold til Dolby Atmos spesifikasjoner
- Impedans på 8 ohm
- Frekvensgang: godkjent i henhold til Dolby Atmos spesifikasjoner
- Kabinettutførelse i sort
- Mål (H x B x D): 18 x 14,6 x 33,1 cm
- Vekt: 3,4 kg
Klipsch SPL-100 - subwoofer
SPL-100 er en aktiv subwoofer med en kraftig 200 watts forsterker som inngår i Reference Premiere II serien. Lette og stive Cerametallic-membraner gir presis bassgjengivelse med minimal forvrengning med maksimalt lydtrykk på hele 114 dB. Effektiv klasse-D effektforsterker med hele 450 watts spisseffekt i kombinasjon med et analogt forforsterker-trinn resulterer i en unik kombinasjon av kraft og finesse. SPL-100 har en ny bassrefleksløsning med optimalisert geometri som sikrer en renere dypbassgjengivelse fra bassporten. Det er justering for nivå, lavpassfilter og fase.
- Forsterkereffekt: 200 watt kontinuerlig/450 watt spiss
- 1 stk. 10” Ceramettallic-element
- Frekvensgang: 27 Hz – 125 Hz
- RCA LFE- og linjeinngang
- Auto on/off
- Justering av nivå, grensefrekvens for lavpassfilter og fase
- Tilkobling for modul for trådløs signaloverføring